Flyer polski

Drogie Siostry*!

download Flyer

w 2018 r. w ponad 20 miastach w całych Niemczech ludzie demonstrowali w obronie praw kobiet. Było to więcej osób niż przez ostatnie dziesięciolecie.

Zwracamy jednak uwagę na to, co wydarzyło się w Hiszpanii 8 marca 2018 roku. To, co tam się wydarzyło było imponujące i inspirujące. Ponad 5 milionów osób wyszło na ulice, wstrzymało pracę najemną i opiekuńczą oraz zablokowało uniwersytety i szkoły – feministyczne strajki zdołały częściowo zamknąć kraj i spotkały się z dużym poparciem i sympatią ogółu społeczeństwa. Poza Hiszpanią również kobiety* w Argentynie, USA, Polsce i kilku innych krajach ogłosiły strajk.

Uważamy, że jest możliwe i potrzebne dołączenie do ruchu międzynarodowego poprzez ogólnokrajowy strajk w Niemczech w dniu 8 marca 2019 r. i włączenie tematów feministycznych do debaty publicznej. Naszym celem jest nie tylko zwalczanie pracy najemnej, ale przede wszystkim wszelkich rodzajów pracy – tej niewidocznej i bezpłatnej – wykonywanej przez kobiety*. Nasz strajk jest także protestem wobec ogólnego systemu naszego społeczeństwa, które często stawia kobiety w niebezpiecznych i pełnych przemocy sytuacjach.

Nasz strajk nie dotyczy tylko jednego dnia, ale całego procesu nawiązywania kontaktów, wspólnego debatowania, rozwijania i sprawdzania nowych form strajku poza pracą najemną. Myślimy już o strajku 8 marca 2020 roku.

Chcesz dołączyć? Co możesz zrobić:

  • Skontaktuj się z nami! Mamy listę mailingową i lokalne grupy w różnych miastach.
  • Porozmawiaj z przyjaciółmi, znajomymi i kolegami o idei feministycznego strajku.
  • Zaproś nas na spotkanie robocze, dyskusję lub publiczne wydarzenie. Razem możemy więcej!
  • Prześlij to zaproszenie dalej – chcemy stać się bardziej widoczne, wszędzie w Niemczech!

frauenstreik@gmail.com

(Mężczyźni* również mogą się z nami skontaktować – będzie wiele rzeczy do zrobienia w zakresie zapewniania żywności, opieki nad dziećmi, tłumaczeń i umieszczania plakatów)

Z solidarnością i najlepszymi życzeniami,

Grupa Koordynująca Strajk Kobiet w Berlinie

www.frauenstreik.org I Facebook: frauenstreik.org I Instagram: feministischer_streik_berlin I Twitter: @femstreik